Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/makyox/domains/kombinatory.com/public_html/wp-content/themes/smarty/parts/kindergarten/page-title.php on line 47

Dziecięca Akademia Nauki : Zapraszamy na cykl Nowych spotkań!

Mamy ogromną przyjemność oznajmić, że zaczynamy cykl spotkań z naszą Dziecięca Akademią Nauki. Proponujemy aż cztery nowe spotkania.

 

Świat chemii od kuchni

Justyna-Nowak Wieszyńska

Chemia jest wszędzie. O tym już chyba wszyscy wiemy, ale czy do końca zdajemy sobie sprawę, że tak faktycznie jest? O tym przekonywać nas będzie chemiczka z pasją Justyna Nowak – Wieszyńska. Sprawdzimy, czym jest ph i czy nasz organizm produkuje kwas. Poszperamy w kuchni i dowiemy się jakie związki chemiczne tam się kryją. Zaobserwujemy, jak niektóre z nich wchodzą w reakcje z innymi i to niekoniecznie wtedy, kiedy chcemy.

Chorzowskie Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 2

Chorzów

tel.32 349 78 60

26.03.2022

Sobota godzina 10.00

bilet jednorazowy:20pln

Karnet na cztery spotkania :65pln

 

 

Tea time – herbatka u botanika

dr Julia Góra (Ogród Botaniczny w Radzionkowie)

Fascynacja i w pewnym sensie moda na picie  herbaty nie mija. Poszukujemy jako klienci nowych mieszanek i smaków. A nawet nowych barw, tak jak niebieski napar z klitorii ternateńskiej. Nasza wykładowczyni postara się odpowiedzieć na pytanie czy jest różnica pomiędzy naparem a herbatą. Opowie, gdzie i jak rośnie herbata oraz jakie części potrzebne są do jej przygotowania. Zbliża się wiosna i lato a więc czas zbierania ziół. Może będzie warto wybrać się na łąkę i poszukać roślin z których zrobimy napar.

Chorzowskie Centrum Kultury ul Sienkiewicza 2

Chorzów

tel.32 349 78 60

23.04.2022

Sobota godzina 10.00


bilet jednorazowy:20pln

 

Niespodzianki Japonii – niezbędnik podróżnika

dr Barbara Morcinek-Abramczyk

Zapraszamy na spotkanie z Japonią. Nie będziemy mówić ani o historii ani o polityce. Nasz gość opowie o tym, jak żyje się w Japonii. Codzienna egzystencja w tym kraju oznacza wiele wyzwań, a wizyta w prywatnym domu może okazać się bardzo kłopotliwa. W Japonii  obowiązuje wiele zasad, które dla Europejczyków mogą wydać się dziwne. Wspólnie przejdziemy tę drogę, aby nie popełnić żadnej gafy. Uczestnicy zajęć sami będą mogli spróbować jedzenia pałeczkami, nauczyć się ukłonów a także niezbędnych wyrażeń  po japońsku.

Chorzowskie Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 2

Chorzów

tel.32 349 78 60

14.05..2022

Sobota godzina 9.00 (foyer)


bilet jednorazowy:20pln

 

 

Po co w rodzinie detektyw, czyli o tropieniu historii genealogicznych

Bogusław Małusecki

Czy wszyscy jesteśmy ze sobą spokrewnieni? Albo inaczej, czy wszyscy są w jakiś sposób rodziną? Czasem mamy takie wrażenie, gdy oglądamy rozbudowane drzewa genealogiczne przodków. Nasz prowadzący opowie jak zbudować takie ogromne drzewo. Wskaże jakie informacje musimy zdobyć i najważniejsze, gdzie ich szukać. Jednym z takich miejsc jest archiwum, do którego ludzie przekazują różne dokumenty. Dzięki nim możliwe jest poznawanie historii rodzinnych, często skomplikowanych i zaskakujących. Sprawdzimy czy nasi krewni posługiwali się różnymi językami, pochodzili z innych środowisk, byli pisarzami czy badaczami dinozaurów. Jako detektywi postaramy się wytropić wszystko, aby nasza wiedza o rodzinie nie ograniczała się do przechowywania zdjęć pradziadków.

Chorzowskie Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 2

Chorzów

tel.32 349 78 60

11.06.2022

Sobota godzina 10.00


bilet jednorazowy:20pln